Yhteystiedot


Alumeco Finland OY AB

Subsidiary
Kaviokuja 5
Finland
+358 10 836 63 00
mail@alumeco.fi
Janne Rauvola
Toimitusjohtaja
+358 40 563 9384
janne.rauvola@alumeco.fi

Myynti

Reijo Heikkinen
+358 50 501 8712
reijo.heikkinen@alumeco.fi
Björn Lindström
+358 40 728 2966
bjorn.lindstrom@alumeco.fi
Paul Eklund
+358 44 705 0289
paul.eklund@alumeco.fi
Panu Leskinen
+358 40 592 0971
panu.leskinen@alumeco.fi
Jarmo Rintala
+358 40 507 6486
jarmo.rintala@alumeco.fi
Micke Kanervo
+358 50 502 5033
micke.kanervo@alumeco.fi
Ville Viitasaari
+358 44 750 7170
ville.viitasaari@alumeco.fi
Antti Lassila
+358 40 538 6636
antti.lassila@alumeco.fi
Laura Elonen
+358 44 735 2254
laura.elonen@alumeco.fi

Myynnin tuki

Stella Tallqvist
Tiiminvetäjä
+358 50 5922 007
stella.tallqvist@alumeco.fi
Sanna Floman
+358 44 502 5030
sanna.floman@alumeco.fi
Sanna Kuisma
+358 40 0297 160
sanna.kuisma@alumeco.fi
Piia Kangas
+358 40 145 2426
piia.kangas@alumeco.fi

Logistiikka

Joni Viljanen
Logistiikkapäällikkö
+358 44 741 6756
joni.viljanen@alumeco.fi

Markkinointi

Mirva Roininen
+358 40 026 0354
mirva.roininen@alumeco.fi

Hae paikallinen toimipiste. Toimimme seuraavissa maissa:

 

Main office Main Office Manufacturing site Manufacturing Site Sales office Sales office Subsidiary Subsidiary
Country Company Adress Phone
Finland Alumeco Finland OY AB
Subsidiary
Kaviokuja 5
FI-20380
Turku
+358 10 836 63 00
Finland Alumeco Finland Oy Ab
Sales Office
Lars Sonckin kaari 14, Stella Luna
02600
Espoo
+358 10 836 63 00
Austria Alumeco Austria GmbH
Subsidiary
Kaiserstraße7
5113
St.Georgen
+43 (0)6272 20100-0
China Alumeco Metal Products (Jiangmen) Co.,Ltd.
Subsidiary
2nd Floor,Building 17, No. 281 LongXi Road
529000
Jiangmen
+86 750 3839 183
Czech Republic Alumeco CZ s.r.o.
Subsidiary
Křižíkova 3009/72a
612 00
Brno
+420 544 422 271
Denmark Alumeco A/S
Main Office
Næsbyvej 26
5000
Odense C
+45 66 17 81 17
Estonia UAB Alumeco Baltic
Sales Office


Tallinn
+370 5 2732192
Germany Alumeco Service GmbH
Manufacturing Site
Haide Feld 1
06869
Coswig
+49 0349 0359 440
Germany Metallcenter West GmbH
Subsidiary
Gewerbestraße 5
D-33818
Leopoldshöhe
+49 (0) 5202 993980
Germany Alcobra GmbH
Subsidiary
Lloyd Industriepark. Richard –Dunkel Strasse 120
28199
Bremen
+49 421 / 793 07-500
Lithuania UAB Alumeco Baltic (Kaunas)
Sales Office
Betygalos str. 6
47183
Kaunas
+370 37351321
Lithuania UAB Alumeco Baltic (Vilnius)
Subsidiary
Titnago str. 19
02300
Vilnius
+370 52732192
Nederland Alumeco NL
Subsidiary
Ketelmeer 25
5347 JX
Oss
0031-(0)412-654430
Norway Alumeco Norge AS (Oslo)
Subsidiary
Industriveien 1
N-2020
Skedsmokorset
+47 67 91 69 50
Norway Alumeco Norge AS (Bergen)
Sales Office
Espehaugen 44
N-5258
Blomsterdalen
+47 90072651
Norway Alumeco Norge AS (Stavanger)
Sales Office
Dusavikveien 27
N-4007
Stavanger
+47 90362471
Norway Alumeco Norge AS (Trondheim)
Sales Office
Ingvald Ystgaards vei 1
N-7047
Trondheim
+47 67 91 69 50
Poland Aluteam-Alumeco Sp. z o.o.(Gdańsk)
Sales Office
ul. Janka Wisniewskiego 20
81-335
Gdynia
+48 58 347 97 36
Poland Aluteam-Alumeco Sp. z o.o. (Rzeszów)
Subsidiary
Aleja Zolnierzy I Armii Wojska Polskiego 20
PL-35-301
Rzeszów
+48 17 8601 601
Poland Aluteam-Alumeco Sp. z o.o.(Warsaw)
Sales Office
Plocka 5A
PL 01-231
Warsaw
+48 (22) 631 56 95
Poland Aluteam-Alumeco Sp. z o.o.(Katowice)
Sales Office


Katowice
+48 731 101 093
Poland Aluteam-Alumeco Sp. z o.o.(Wrocław)
Sales Office
ul. Legnicka 62B, pok. 102
PL-54-204
Wrocław
+48 71 354 03 88/33
Sweden Alumeco Sverige AB (Göteborg)
Subsidiary
Marieholmsgatan 56
SE-415 02
Göteborg
+46 10 476 10 00 (Växel)
Sweden Alumeco Sverige AB (Göteborg) - Warehouse / Lager
Manufacturing Site
Järnmalmsgatan 3
SE-417 07
Göteborg
+46 10 476 10 00 (Växel)
Sweden Alumeco Sverige AB (Jönköping)
Sales Office
Gnejsvägen 2
55652
Jönköping
+46 10 476 10 00 (Växel)
Sweden Alumeco Sverige AB (Malmö)
Sales Office
Företagsvägen 44
SE-227 61
Lund
+46 10 476 10 00 (Växel)
Sweden Alumeco Sverige AB (Stockholm)
Sales Office
Vretenvägen 8 4TR
S-171 54
Solna
+46 10 476 10 00 (Växel)
Sweden Alumeco Sverige AB (Växjö)
Sales Office
Hammerdalsvägen 3
SE-352 46
Växjö
+46 10 476 10 00 (Växel)
Sweden Alumeco Sverige AB (Gnosjö)
Sales Office
Kungsgatan 4
SE-335 31
Gnosjö
+46 10 476 10 00 (Växel)